Koers houden, hoe doe je dat?

Koers houden vraagt meer dan af en toe een grote veranderslag

Als directeur of manager kijk je vooruit. Je ziet kansen, maakt keuzes en hebt ambities voor je organisatie. Tegelijkertijd volgen veranderingen elkaar steeds sneller op en vraagt de dagelijkse praktijk volop je aandacht.

Dan kan er ongemerkt afstand ontstaan tussen waar je naartoe wilt, wat je organisatie doet en wat mensen kunnen waarmaken. Tot een grote veranderslag onvermijdelijk lijkt.

Door continu een vinger aan de pols te houden en tijdig bij te sturen, kun je voorkomen dat kleine verschillen uitgroeien tot grote veranderopgaven. Zo wordt organisatieontwikkeling onderdeel van het dagelijks werk.

Maar wie helpt je daarbij? Wie houdt je een spiegel voor, stelt de vraag die nog niet op tafel ligt en helpt je om van inzicht naar beweging te komen?

In ons radio-interview verwoordde de presentator het treffend: “Je wilt gewoon een kompas zijn.”

Precies. Dat is de rol die we bij Planders verder willen uitbouwen: een vertrouwde sparringpartner voor directie en management. Die de organisatie kent, scherpte brengt en helpt ambitie, strategie en mensen met elkaar te verbinden.

Door regelmatig samen te reflecteren, cruciale keuzes te begeleiden en bij te springen wanneer de situatie daarom vraagt. Zo houden we samen de koers scherp en maken we ambities waar, stap voor stap.

In dit fragment vertelt onze managing partner Gerard Nauta over die ambitie.

Kom jij voldoende toe aan tijdig bijsturen? Of zouden we je kunnen helpen hierbij?

Laat het weten, dan neemt Gerard persoonlijk contact met je op om te sparren. ⬇️